Tegoroczne spotkania były szczególnie ważne, ponieważ branża energetyczna boryka się z wieloma wyzwaniami, a jednocześnie energia elektryczna odgrywa istotną rolę w odchodzeniu od tradycyjnych paliw i bierze udział w rozwoju technologii nastawionych na odnawialne źródła. Tradycyjnie już kwestie OZE były poruszane podczas konferencji towarzyszących wydarzeniu, pokazów praktycznych technologii elektroenergetycznych, seminariów i ekspozycji.
My również wpisaliśmy się w ten kierunek, ponieważ targi ENERGETAB 2022 były dla nas okazją do zaprezentowania naszej autorskiej stacji do jednoczesnego ładowania dwóch samochodów elektrycznych. Zaprezentowana stacja posiada jedno złącze AC do 22kW oraz jedno złącze DC z mocą do 450kW (w zależności od ilości zastosowanych modułów mocy). Jak każdy nasz produkt, stację wyróżnia wysoka dbałość o wytrzymałość obudowy i odporność na akty wandalizmu. Wewnątrz zastosowaliśmy najwyższej jakości aparaturę rozdzielczą, zabezpieczeniową i sterowniczą renomowanych producentów.
Pomiar energii elektrycznej odbywa się poprzez układ pomiarowo-rozliczeniowy zużycia energii elektrycznej według standardu MID przypisany do punktu ładowania i /lub układ pomiarowo-rozliczeniowy z dostawą energii elektrycznej. Dostęp i komunikacja możliwe są poprzez RFID i/lub aplikację backendu. Wszystko to sprawia, że stacja ładowania marki uesa nadaje się zarówno do użytku prywatnego, na potrzeby biznesowe do stałego zasilania floty firmowej, a także jako stacja ładowania do użytku komercyjnego.
Targi ENERGETAB 2022 pozwoliły nam przedstawić nasz wyrób, ale jednocześnie były dla nas okazją do poznania opinii i zapotrzebowania na podobne rozwiązania. Trafnie tę sytuację ocenia Łukasz Polak, Manager ds. klientów w uesa Polska sp. z o.o.:
Zainteresowanie elektromobilnością i stacjami ładowania jest bardzo duże, ale ich odbiorcy jeszcze nie do końca orientują się w tym temacie. Potrzebują silnego wsparcia doradcy, bo często jest tak, że pracownik otrzymuje od firmy zadanie, by wdrożyć elektromobilność, a ten pracownik nie wie, jak się za to zabrać. Myślę, że to jeszcze kwestia kilku lat zanim temat stanie się faktycznie popularny. Nasze zadanie w tym procesie w dużej mierze polega na edukowaniu, wyjaśnianiu, jakie możliwości ma taka stacja, ustalaniu jej przeznaczenia. Dopiero w kolejnym etapie możemy dobrać system backendowy, system płatności i wszelkie inne funkcjonalności, jakie są związane z optymalnym działaniem urządzenia.